×

Please choose your language

لطفا زبان خود را مشخص کنید

×
We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Ok, thanks Learn more


gegli

گل واژه

کشکول

× گلچینی از مطالب زیبا
×

آدرس وبلاگ من

rahajavid.gegli.com

آدرس صفحه گوهردشت من

gegli.com/rahajavid

لیست دوستان

ده معجزه خواندنی در مورد عشق

‌كاهش فشار خون، كاهش ميزان ابتلا به سرما خوردگي، كاهش استرس و ... تنها شروع بهره وري از عشق است.

‌عشق و سلامتي به طرز عجيبي از هم متاثر مي شوند.

‌انسان‌ها براي برقراري ارتباط مخابره مي كنند و زماني كه در برقراري ارتباطي معقول و ‌دوست داشتني موفق مي شوند، پاداش و بهره اي عظيم را براي خود به ارمغان مي آورند. البته هيچ مدرك و ‌شاهدي در رابطه با تاثير مثبت عشق هاي تازه و پر تنش و حرارت اوليه ، بر سلامتي مشاهده نشده است.

افرادي كه ‌عاشق مي شوند مدعي تجربه احساس جذاب، جالب و پرتكاپو به طور همزمان هستند. اينها همگي مي تواند منبعي از ‌استرس باشد. در حالي‌كه عشق ثابت و متعادل و عميق مي تواند تاثير مثبت بر سلامتي فرد داشته باشد.‌

‌و اما 10 فايده موثر ارتباط عاشقانه‌:

1- نياز كمتر براي مراجعه به پزشك: يكي از فرضيه هاي توجيهي براي اين مزيت اين است كه افرادي كه داراي ارتباط ‌خوب با يكديگر هستند بهتر از خود مراقبت مي كنند. بهترين دوستان شما به شما انگيزه حفظ رژيم غذايي سالم را مي دهند.

‌2- افسردگي و سوء مصرف دارويي كمتر: تحقيقات ثابت كرده كه ازدواج و تاهل باعث كاهش ميزان استرس در مردان ‌و زنان مي شود و ميزان مصرف مواد مخدر و نوشيدني هاي غير مجاز را به طور قابل ملاحظه اي كاهش مي دهد.

‌3- كاهش فشار خون: ازدواج موفق و شاد يكي از عوامل تاثير گذار بر فشار خون مي باشد و اين مقدار را در حد ايدهآلي ‌حفظ مي كند.

‌4- كاهش اضطراب: اين افراد به دليل توليد دوپامين بيشتر، كمتر دچار اضطراب مي شوند.‌

5- كنترل طبيعي درد: مطالعات ‌MRI‌ بر روي زوج‌ها ثابت كرده كه فعاليت بخشي از مغز اين افراد در كنترل درد چشمگيرتر ‌است.

‌6- مديريت بهتر استرس: افرادي كه توسط ديگري حمايت مي شوند و ديگران آنها را دوست دارند در برخورد با شرايط ‌استرس زا به طور معقول تري برخورد مي كنند.

‌7- كاهش ميزان سرماخوردگي: افرادي كه داراي روابط عاشقانه هستند كمتر دچار استرس، اضطراب و افسردگي مي‌شوند و در نتيجه سيستم ايمني آنها ارتقا مي يابد و در برخورد با عوامل ويروسي و سرما كمتر دچار بيماري خواهند شد.

‌8- التيام سريع‌تر: سرعت التيام زخم يكي ديگر از قدرت هاي حاصل از روابط عاشقانه مي باشد كه البته با انجام آزمايش، ‌صحت آن تاييد شده است.

‌9- افزايش طول عمر: سرعت مرگ و مير افراد مجرد به هر دليل ممكن 58% بيشتر از افراد متاهل است. ازدواج و تاهل و ‌وابستگي با ميزان كاهش انزواطلبي در ارتباط است. تنهايي و انزوا طلبي يكي از دلايل اصلي مرگ و مير مي باشد.

‌10- زندگي شادتر: يكي از بارزترين مزاياي عشق، لذت و شادي است. شادي حاصل از تاهل و ازدواج و احساس تعلق، ‌بيشتر از درآمد قابل توجه شادي آور و لذت بخش است. ارتباط خود را قوت بخشيد. اگر مبتلا به اضطراب و افسردگي هستيد ، جهت درمان هرچه سريع‌تر اقدام كنيد. ‌مهارت ارتباطي و شيوه كنترل و مديريت گفتگو و بحث ها را آموزش ببينيد. ‌به انجام امور جذاب، جالب و شادي بخش با شريك و همسر خود بپردازيد. ‌موفقيت يكديگر را جشن بگيريد.

‌نكته آخر از اهميت قابل توجهي برخوردار است. به همان اندازه كه حمايت از همسر و دوست در بحران هاي زندگي لازم است، بودن در كنار هم و سهيم بودن درشادي يكديگر نيز داراي اهميت مي باشد.

یکشنبه 13 شهریور 1390 - 7:21:35 AM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم

آخرین مطالب


الفبای زندگی


برایت من خدا را آرزومندم


هر اتفاقی که می افته به نفع شماست


صد حقیقت بسیار زیبای زندگی


برای هرروز رازی از عشق


مناجات علی در مسجد کوفه


بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خورد


فرشته ای به نام مادر


قطاری به سوی خدا


صادق باشیم یا بازیگر


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

1132379 بازدید

83 بازدید امروز

348 بازدید دیروز

978 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements

Copyright ©2003-2022 Gegli Social Network (Gohardasht) - All Rights Reserved

Developed by Mohammad Hajarian

Powered by MainSystem