×

Please choose your language

لطفا زبان خود را مشخص کنید

×
We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Ok, thanks Learn more


gegli

گل واژه

کشکول

× گلچینی از مطالب زیبا
×

آدرس وبلاگ من

rahajavid.gegli.com

آدرس صفحه گوهردشت من

gegli.com/rahajavid

لیست دوستان

برای هرروز رازی از عشق

 

 

راز اول عشق

راز عشق در تواضع است. این صفت نشانه ی تظاهر نیست بلکه نشان دهنده احساس و تفکری قوی است میان دو نفری که یکدیگر را دوست دارند . تواضع همانند جویبار ارامی است که چشمه ی محبت  انها را تازه و با طراوت نگه می دارد .

راز دوم عشق

راز عشق در احترام متقابل است.  احساس ها متغیرند اما احترام دو طرفه ثابت می ماند . اگر عقاید طرف مقابلت با عقاید تو متفاوت است با احترام به نظریاتش گوش کن چون احترام باعث می شود او خودش باشد .

 راز سوم عشق

راز عشق در این است که به یکدیگر سخت نگیرید. عشقی که آزادانه هدیه نشود، اسارت است.

 راز چهارم عشق

 راز عشق در این است که هر روز کاری کنی که طرف مقابلت خوشحال شود ،کاری مثل دادن هدیه ای کوچک ،تحسین ، لبخندی ار روی محبت . نگذار که جویبار محبت تان از کمی باران ، بخشکد.

 راز پنجم عشق

راز عشق در این است که رابطه تان را مانند یک باغ ، با محبت تزئین کنید . بذر علاقه ها و عقیده های تازه بکار که بزیبایی بروید . ضمنا فرامش نکن که باغ را باید هرس کرد ، مبادا غنچه های گل پوشیده از علف های هرزۀ عادتهاشود . برای آن که عشق همواره با طراوت بماند ، باید به آن مثل هنر ، خلاقانه نگاه کرد .

 راز ششم عشق

راز عشق در خوش مشربی است . شوخی با دیگران را فراموش نکن ، در ضمن مراقب شوخی ها هم باش . شوخی ناپسند نکن . شوخی باید از روی حسن نیت باشد نه نیشدار

 راز هفتم عشق

راز عشق در این است که حقیقت اصلی عشق، یعنی تفکر را از یاد نبری. آیا یک رابطه‌ی دراز مدت، مهمتر از اختلافات کوچک و زود گذر نیست؟

 راز هشتم عشق

راز عشق در این است که مانع بروز هیجانات منفی در وجودت شوی، و صبر کنی تا خونسردی را دوباره به دست آوری.با این که احساس ، جلوۀ الهام است ، اما شخص عصبانی نمی تواند چیزها را با وضوح درک کند . قلبت را آرام کن تنها به این وسیله می‌توانی چیزها را همان طور که هستند، دریابی.

 راز نهم عشق

راز عشق در این است که طرف مقابلت را تحسین کنی. هرگز با فرض این که خودش این چیزها را می‌داند، از تحسین کردن غافل مشو. مشکلی پیش نخواهد آمد اگر بارها با خلوص نیت بگویی: دوستت دارم.  گرچه احساسات بشری به قدمت نسل بشر است، اما کلمات همواره تازه و جوان خواهند ماند.

 راز دهم عشق

راز عشق در این است که در سکوت دست یکدیگر را بگیرید. کم کم یاد می‌گیرید که بدون کلام رابطه برقرار کنید.

راز یازدهم عشق

راز عشق در این است که به عشق، بیش از یکدیگر احترام بگذارید، زیرا عشق هدیه‌ی ازلی خداوند است.

 راز دوازدهم عشق

راز عشق در توجه کردن به لحن صداست. برای تقویت گیرایی صدا، باید آن را از قلب بیرون بیاوری، سپس رهایش کنی تا بلند شود و به سمت پیشانی برود. تارهای صوتی را آرام و رها نگه دار. اگر احساسات قلبی‌ات را به وسیله‌ی صدا بیان کنی، آن صدا باعث ایجاد شادی در دیگری خواهد شد.

 راز سیزدهم عشق

راز عشق در این است که از یکدیگر انتظارات بیجا نداشته باشید، زیرا نقص همواره جزء لاینفک بشر است. ذهنت را برای ارزشهایی متمرکز کن، که شما را به یکدیگر نزدیک‌تر می‌کند، نه برای مسائلی که بین شما فاصله می‌اندازد.

 راز چهاردهم عشق

راز عشق در این است که حس تملک را از خود دور کنی. در حقیقت هیچ کس نمی‌تواند مال کسی شود. شریک زندگیت را با طناب نیاز نبند. گیاه هنگامی رشد می‌کند که آزادانه از هوا و نور آفتاب استفاده کند.

 راز پانزدهم عشق

راز عشق در این است که شریک زندگیت را در چارچوبی که خودت می‌پسندی حبس نکنی. عیبجویی باعث تباهی می‌شود. همه چیز را همان طور که هست بپذیر، تا هر دو شاد باشید. قانون طلایی این است: نقاط قوت را تقویت کن، و ضعف‌ها را، نه تقویت کن نه تقبیح. هرگز سعی نکن با سوزاندن، جلوی خونریزی زخم را بگیری.

 راز شانزدهم عشق

راز عشق در این است که هنگام سوء تفاهم، فقط به این فکر نکنی که طرف مقابل چه طور ناراحتت کرده است. در عوض به راه حلی فکر کنی که در آینده از بروز سوء تفاهمی مثل آن جلوگیری کند.

 راز هفدهم عشق

راز عشق در این است که هیچ کدام خود را معلم دیگری ندانید. به عبارت دیگر از این که می‌توانید از یکدیگر یاد بگیرید، سپاسگذار باشید.

 راز هجدهم عشق

راز عشق در این است که وقتی پیشنهادی به نظرت می‌رسد، به نیاز خودت برای بیان آن فکر نکنی، بلکه به علاقه‌ی دیگری به شنیدن آن فکر کنی. اگر لازم بود، حتی ماه ها صبر کن تا آمادگی شنیدن آنچه را می‌خواهی بگویی پیدا کند.

 راز نوزدهم عشق

راز عشق در این است که باورها، آرمان‌ها و اهداف‌تان را با یکدیگر در میان بگذارید.

 راز بیستم عشق

راز عشق در آرامش است، زیرا آرامش باعث تکامل عشق می‌شود، عشق، هوای نفس و احساسات شدید نیست. عشق انسان‌ها نسبت به یکدیگر بازتابی از عشق ازلی است و خداوند آرامش کامل است.

 راز بیست و یکم عشق

راز عشق در این است که در وجود یکدیگر عاشق خدا باشید، تا همواره علی رغم همه‌ی اشتباهات، تشنه رسیدن به کمال باشید، چرا که بشر همواره علی رغم موانع فراوان، سعی می‌کند به سمت آرمان‌های جاودانه حرکت کند.

 راز بیست و دوم عشق

راز عشق در این است که محبت‌تان را بسط دهید تا تبدیل به عشق واقعی میان دو انسان شود. سپس آن عشقی را که دست پرورده پروردگار است بسط دهید، تا بشریت و کل مخلوقات را در بر گیرد.

 راز بیست و سوم عشق

راز عشق در این است که به دیگری لذت ببخشی، ولی عشق را برای لذت نخواهی. زیرا عشق حقیقی هوی و هوس نیست. هر چه نفس قوی‌تر باشد، تقاضاهایش بیشتر می‌شود و هرچه تقاضاهای نفس بیشتر باشند، خودپرستی را در تو بیشتر تقویت می‌کنند. عشق چهره‌ی واقعی خود را در ملایمت و مهربانی آشکار می‌کند، نه در لذت جویی.

 راز بیست و چهارم عشق

راز عشق در مراعات حال دیگری است. هر قدر ملاحظه حال دیگران را می‌کنی، کسی را که دوست داری بیشتر ملاحظه کن.

 راز بیست و پنجم عشق

راز عشق در آن است که جاذبه‌های خود را با دیگری قسمت کنی. جاذبه، نیرویی لطیف و نافذ است که از دیگری دریافت می‌کنی. این نیرو تنها با بخشش رشد می‌کند.

 راز بیست و ششم عشق

راز عشق در ایجاد تنوع در زندگی است. نگذار که روزمرگی‌ها مثل سیم‌های کوک نشده‌ی ساز، نغمه‌ی زندگی عاشقانه‌تان را به نوایی غم انگیز تبدیل کند.

 راز بیست و هفتم عشق

راز عشق در این است که در هر فرصتی کنار یکدیگر آرام بگیرید، با هم باشید، و افکارتان را با یکدیگر در میان بگذارید. لازم نیست برای سرگرم شدن حتما" از محرکات خارجی استفاده کنید. قرار بگذارید که بیشتر با هم تنها باشید، تا بتوانید خودتان باشید .

 راز بیست و هشتم عشق

راز عشق در این است که با زمانه کنار بیایید. مایع عشق‌تان را طوری نگه دارید که بتوانید گودال‌هایی را که زندگی پیش پایتان می‌گذارد، پر کنید.

 راز بیست و نهم عشق

راز عشق در این است که به محبوبتان قدرت آرامش بدهید و از او قدرت و آرامش دریافت کنید، اما نه با اصرار.

 راز سی ام عشق

راز عشق در استواری است. در فصول مختلف زندگی، عشق‌تان را مانند کوه بلندی استوار، مانند خاک حاصلخیزی پر ثمر و مانند آفتاب چنان در مرکزیت نگه دارید، که همه‌ی ستارگان گسترده زمان و فضا به دور آن گردش کنند.

راز سی و یکم عشق

راز عشق در این است که بیشتر با نگاه حرف بزنی، زیرا چشم‌ها پنجره‌های روح هستند. اگر هنگام صحبت از نگاه استفاده کنی، مثل آن است که پنجره‌ها را با پرده‌های زیبا بیارایی و به خانه گرما و جذابیت ببخشی.

 

 

 

دوشنبه 27 خرداد 1392 - 8:27:50 AM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم

آخرین مطالب


الفبای زندگی


برایت من خدا را آرزومندم


هر اتفاقی که می افته به نفع شماست


صد حقیقت بسیار زیبای زندگی


برای هرروز رازی از عشق


مناجات علی در مسجد کوفه


بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خورد


فرشته ای به نام مادر


قطاری به سوی خدا


صادق باشیم یا بازیگر


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

1132473 بازدید

177 بازدید امروز

348 بازدید دیروز

1072 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements

Copyright ©2003-2022 Gegli Social Network (Gohardasht) - All Rights Reserved

Developed by Mohammad Hajarian

Powered by MainSystem