گل واژه

کشکول

 
kian - rahajavid

kian  rahajavid

مشاهده پروفایل

گلچینی از مطالب زیبا


: آدرس وبلاگ من
rahajavid.gegli.com


: آدرس صفحه گوهردشت من 

gegli.com/rahajavid

 همنشین موسی در بهشت

روزی حضرت موسی (علی نبیّنا و آله و علیه السلام) در ضمن مناجات به خداوند عرضه داشت: می­خواهم همنشینم را در بهشت ببینم. جبرئیل بر او نازل شد و گفت: ای موسی، قصابی که در فلان محل ساکن است، همنشین توست.

حضرت موسی نزد قصاب رفت و اعمال او را زیر نظر گرفت. شب که شد قصاب جوان مقداری گوشت برداشت و به سوی منزل روان گردید. موسی از پی او روان شد. چون به در منزل رسیدند، موسی جلو رفت و پرسید: ای جوان مهمان نمی‌خواهی؟ گفت: بفرمایید! حضرت موسی (علیه السلام) وقتی به درون خانه رفت، دید جوان با آن گوشت تازه غذایی تهیه کرد، آن گاه زنبیلی را که به سقف آویخته بود، پایین آورد و پیرزنی کهنسال را از درون آن بیرون آورد. ابتدا او را شست و شو داد و آن­گاه با دست خویش غذا را به او خورانید. هنگامی که خواست زنبیل را به جای آن بیاویزد، زبان پیرزن به کلماتی نامفهوم حرکت کرد. سپس جوان قصاب برای حضرت موسی (علیه السلام) غذا آورد و با هم غذا را خوردند.

چون موسی از ماجرای جوان پرسید، پاسخ داد: این پیرزن مادر من است. چون درآمدم بالا نیست و نمی توانم برای او کنیزی استخدام نمایم، خدمتش را می­نمایم. موسی پرسید: آن کلماتی که مادرت بر زبان جاری کرد، چه بود؟ گفت :هرگاه او را شست و شو می­دهم و غذا به او می­خورانم، دعایم می­کند و می­گوید:"خدا تو را ببخشاید و تو را در بهشت هم­درجه و همنشین حضرت موسی گرداند!" حضرت موسی (علیه السلام) فرمود:

ای جوان، من موسی هستم. اینک به تو بشارت می­دهم که خداوند دعای مادرت را دربارة تو مستجاب گردانیده است. جبرئیل به من خبر داد که تو در بهشت همنشین و هم­درجة من خواهی بود.
نوشته شده توسط kian در دوشنبه 24 مرداد 1390 ساعت 9:03:21 AM

 
کلمه کاربری
رمز عبور
مرا به خاطر بسپار

 
 

ورود با امنیت بالا

عصویت در گوهردشت

بازیابی رمز عبور یا کلمه کاربری

: نظر ها

 

 

 


آخرین مطالب


الفبای زندگی
برایت من خدا را آرزومندم
هر اتفاقی که می افته به نفع شماست
صد حقیقت بسیار زیبای زندگی
برای هرروز رازی از عشق
مناجات علی در مسجد کوفه
بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خورد
فرشته ای به نام مادر
قطاری به سوی خدا
صادق باشیم یا بازیگر
نمایش سایر مطالب قبلی


: آمار وبلاگ

589211
بازدید

2 بازدید امروز

233 بازدید دیروز

1446 بازدید یک هفته گذشته

Powered by gegli.com

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements

 


Powered by Gohardasht